سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بی پلاک

خبر وزیر اقتصاد از حذف تدریجی یورو و دلار

وزیر اقتصاد هدفمندی یارانه‌ها را محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست روز چهارشنبه مجلس اعلام کرد و گفت: یورو و دلار به تدریج از تجارت خارجی کشور حذف می‌شود. به گزارش فارس، سید شمس‌الدین حسینی در حاشیه اولین نشست روسای سازمان‌های امور مالیاتی کشورهای عضو اکو در خصوص زمان اجرای فاز دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اجازه بدهید رئیس جمهور در مجلس حضور پیدا کند و توضیحات و دلایل مختلف خود را پیرامون موضوعات اقتصادی و هدفمندی یارانه ها ارائه دهد. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود : براساس ماموریت‌هایی که در تیم اقتصادی دولت داریم تلاش می‌کنیم اجرای فاز دوم عملیاتی شود، اما این کار منوط به توافق با مجلس است تا اجماع نسبی بین ارکان نظام ایجاد شود. 

وی گفت: برداشت من از گمانه‌زنی‌ها این است که همه برتداوم اجرایی هدفمندی یارانه‌ها متفق هستند، بنابراین باید اجرای هدفمندی ادامه یابد. 

حسینی در مورد بازار سکه گفت: در این بازار باید به واقعیات توجه شود و اگر تنگناهای سیاسی و موانع نقل و انتقال ارزی وجود نداشته باشد، قطعاً قیمت ارز کمتر از ارقام فعلی است. وی ادامه داد: آنچه در بازار موازی و مرکز مبادلات ارزی وجود دارد حاکی از این است که قیمت تعادلی در شرایط متعارف نیست. وزیر اقتصاد تصریح کرد: محدودیت‌های ایجادشده از سوی اتحادیه اروپا برای کشور موجب شد تغییراتی در سبد ارزی و ذخایر ارزی کشور انجام شود که در مجموع کشور از این تغییرات نفع برد. وی با بیان اینکه از سال گذشته تغییراتی در ترکیب شرکای اقتصادی کشور صورت گرفته گفت: تجارت ایران از کشورهایی نظیر انگلیس و آلمان به سمت کشورهایی نظیر چین و ترکیه رفته است و این تغییرات نیاز به ارز واسط مانند دلار و یورو را کاهش می‌دهد . 

وی افزود: طبق تصمیم کارگروه دولت ارزهای دلار و یورو به تدریج از تجارت ایران با سایر کشورها کنار گذاشته می‌شود. 

حسینی خاطرنشان کرد : جنگ ارزی و بحران‌های مالی نشان می‌دهد کشورهای اروپایی و آمریکا در صدد کاهش ارزش پول خود هستند و در واقع دنیا حاکمیت چند ارز محدود را نمی‌پذیرد. 


+ نوشته شده در سه شنبه 91/10/26 ساعت 4:24 عصر توسط مصطفی امانی | نظر